PRAHA
Jihovýchodní viadukt - Větší ze dvou viaduktů na trati tzv. Pražského Semmeringu je dlouhý 115 m a vysoký 25 m. Celkem 7 kamenných oblouků je doplněno jedním ocelovým polem. Zajímavostí také je, že zde v jednom místě dochází ke křížení dvou železničních tratí, cesty pro pěší a toku Dalejského potoka.
Přírodní památka Železniční zářez - Skalní profil ve vápencích vznikl při budování železniční trati z Prahy do Rudné. Po odkryvu je patrné střídání chotečského a srbského souvrství středního devonu množstvím zkamenělin, především vzácných suchozemských rostlin a živočichů z období devonu. Lokalita je významná také hojným výskytem ohrožené kostřavy walliské.
Leopoldova brána - Leopoldova brána je raně barokní brána na pražském Vyšehradě. Nachází se v ulici V pevnosti, je součástí vyšehradské citadely. Brána byla postavena v letech 1653 až 1672, přesný rok zahájení a dokončení stavby není znám. Vznikla pravděpodobně podle architektonického návrhu Carlo Luraga, jehož nákres stavby se zachoval.
Bazilika sv. Petra a Pavla - Založen Vratislavem II. Renesanční přestavba proběhla kolem roku 1575. Dnes je kostel po pseudogotické přestavbě podle Josefa Mockera z let 1885 až 1887. Průčelní věže byly postaveny v roce 1903 podle projektu architekta Františka Mikše.
Palackého most - Kamenný most spojil Smíchov a Nové Město v roce 1878 a jedná se tak o třetí nejstarší dochovaný most v Praze. Po dokončení ho zdobily národní barvy, ty už ale do dnešních dnů nevydržely. Zajímavostní také je, že při výstavbě jeho pilířů byo poprvé využito kesonové zakládání.
Jiráskův most - Jiráskův most je sedmý most přes Vltavu směrem po proudu řeky v Praze spojující z Jiráskova náměstí pravobřežní pražské Nové Město a levobřežní čtvrť Smíchov. Jeho stavba byla započata v roce 1929 podle projektu architekta Vlastislava Hofmana a Ing. Františka Mencla. Jako materiál byl použit železobeton, pět návodních pilířů širokých 4,6 m je obloženo žulovými kvádry.
most Legií - Žulový most z roku 1901 spojuje oba pražské břehy Vltavy přes Střelecký ostrov u budovy Národního divadla. Dvě věže na obou koncích mostu sloužily k vybírání mýtného. Stojí na místě původního řetězového mostu císaře Františka I.
Karlův most - Nejznámější pražský most se 16 oblouky a 30 sochami je 516 m dlouhý a 9,5 m široký. Do roku 1870 označovaný jako Kamenný nebo Pražský most nechal postavit císař Karel IV. Základní kámen položil 9. 7. 1357 v 5:31 na místě povodní zničeného Juditina mostu. Stavitelem byl Petr Parléř.
Na mostu spatříte třicet soch a sousoší, většina pochází z období 1706–14.
Pražský hrad - Největší hradní areál na světě slouží již od 9. století jako sídlo českých knížat, králů a prezidentů. Areál tvoří rozsáhlý komplex paláců a církevních staveb řady architektonických slohů. Dominantou je gotický chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, starý královský palác s Vladislavským sálem, románská bazilika sv. Jiří, Rožmberský palác nebo Zlatá ulička s věží Daliborkou. Za návštěvu také stojí dokonale upravené okolní zahrady s úchvatnými výhledy na Prahu.
Štefánikův most - Štefánikův most je jeden z mostů, vedoucích přes řeku Vltavu v Praze. Spojuje Revoluční třídu, která tvoří hranici mezi Starým a Novým Městem, s Letenským tunelem. Původní most císaře Františka Josefa I. zde byl postaven v letech 1865–1868, rekonstruován v roce 1898 a demontován v letech 1946–1947.
Národní památník na Vítkově - Funkcionalistický památník byl postaven podle projektu Jana Zázvorky v letech 1929–38 k poctě československých legionářů. Od roku 2001 patří pod správu Národního muzea. Návštěvník si zde může prohlédnout dvě stálé expozice Křižovatky české a československé státnosti a Laboratoř moci. Mimo to zde probíhají krátkodobé výstavy.
Kostel sv. Ludmily - Neogotický kostel zbudován v letech 1888–92 podle projektu architekta Josefa Mockera. Cihlová trojlodní stavba s příčnou lodí ve tvaru kříže, dvěmi štíhlými věžemi (60 m). Každá z věží je osazena dvěma zvony. Interiér vyniká barevnými vitrážemi a oplývá bohatou malířskou a sochařskou výzdobou.
Nuselský most - Předpojatý betonový most přes Nuselské údolí byl dostavěn roku 1973 a je jedním z největších v Česku. Jeho průměrná výška je 42,5 m nad zemí, dlouhý je 485 m a široký 26,5 m. Má železobetonovou rámovou konstrukci a čtyři pilíře. V letech 1967-73 nesl pojmenování po Klementu Gottwaldovi.
Po vrchní části mostu je vedena šestiproudá magistrála, uvnitř je umístěn tubus pro metro. V minulosti byl oblíbeným místem pro sebevrahy.
CITY TOWER - City Tower v Praze na Pankráci je druhá nejvyšší budova v České republice a nejvyšší budova v Praze. Stojí nedaleko stanice metra Pankrác. Budova má 27 nadzemních a 3 podzemní podlaží a na výšku měří 109 metrů; většinu prostoru zaujímají kanceláře.
V Tower - V Tower je třicetipatrová 104 metrů vysoká výšková budova zahrnující 130 bytů na Pankrácké pláni v Praze 4, severovýchodně od křižovatky ulic Pujmanové a Milevská, na hranici Krče a Nuslí, nedaleko trojmezí s Podolím. Je nejvyšším bytovým domem v Česku.[1] Výstavba byla zahájena v červnu 2015, dokončena byla v únoru 2018.[2] Návrh pochází od českého architekta Radana Hubičky. Projekt stál přibližně tři miliardy korun.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ) - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Období

březen až duben

Statistiky

  • 257 fotek
  • 1 zobrazení
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
PRAHA
Komentáře Přidat